Srpen 2011

SMUTEK PROVÁZÍ NADHLED

25. srpna 2011 v 12:22 | GSchwarz
Jak vidíte, milí přátelé, už mi to vynechává. V dětství je to podobné, jenomže tam pozorujeme každý den u našeho milovaného baby určitý pokrok. To je radostné. Ve stáří to je naopak - každodenně sil ubývá a objevují se i jiné známky staroby, které se zejména na počátku snažíme více či méně úspěšně disimulovat. To je nepříjemné zejména pro okolí, a proto se nás snaží mladí zbavit co nejrychleji do Domovů pro seniory! Jak vznešený to název, pokud nevstoupíte a neucítíte moč, zvratky a mnohé jiné pachy.
Stařec se tomu ovšem směje. Do jisté míry to také směšné je, jako každá škoda, která se stane někomu jinému. A tenhle stařec --- to přece nejsem já, já jsem dosud statný chlapec - alespoň z těch šesti, co nás zbylo po maturitě. Ale i tak se na to díváme s nutným nadhledem - co nám jiného konečně zbývá??
Dnes jsem se ale jaksi vzbudil. Může za to nedělní mfDnes, kde jsou dva krásné články, z nichž jeden musím coby prostý občan zmínit.
Je z pera našeho pana presidenta, který mě opět velmi poučil. Zabývá se paní Merkelovou a panem Sarkozym, kteří kuli pikle a kuli pikle ve snaze, zachránit Evropu. Děkoval jsem Bohu, že se těchto katastrofálních předpovědí nedočkám. Nejsem politik, proto mě nějaké jednotné daně nerozházejí, horší ovšem je, že my jsme téměř jediní, kteří z principu s ničím nesouhlasíme, aniž bychom ovšem přinesli nějaký positivní podnět. Proč tomu tak je? Proč nám nikdo nevěří? Proč nás kruci fix nenechají udělat pořádek v tom evropském ekonomickém chaosu, když se u nás ročně líhnou stovky nových ekonomických géniů, které se učí podle osnov, které již za totality u nás hlásal pan Profesor. Máme dobré lékaře? Ovšemže ano! Máme dobré vrcholové sportovce? Samozřejmě, dokonce ty nejlepší! A ekonomy? To je vrchol sám! Ti se líhli již za totality téměř ilegálně v tehdejším tzv. Prognostickém ústavu, kde se užívalo amerických poznatků, dovážených k nám těmi vrcholovými ekonomy. Samozřejmě, každý geniální člověk má svoje vrtochy - vzpomeňte na Einsteina, Beethovena či La Placeho a jiných. A co se našeho hradu týká - neměli jsme tu genia v osobě Rudolfa II? Ten se také obklopoval různými mágy a kouzelníky, kteří nebyli pochopeni jenom blázny, poblouzněnými, socany a kryptokomunisty! Ale jak na něho dnes vzpomínáme, přesto, že to byl Habsburk!
A proto jsem se vám, moji milí, musel svěřit se svými schizoidními stavy. Na jedné straně jsem rád, že toto pestré divadélko opouštím, na druhé straně jsem však zděšen, že se nedočkám dnů, kdy se naši přední přestavitelé prosadějí tak, aby je nejen Merkelová a Sarkozy, ale i Putin, Obama a jiní na kolenou prosili, prosím, zbavte nás toho chaosu!!