Český důchodce a konečné řešení

20. května 2011 v 14:26 | GSchwarz
Český důchodce je pandemický parazit z dob totalit, který nejprve sloužil nacistickému režimu, aby poté u nás vytvořil komunismus. Nyní stár a většinou nemocný se nechá vydržovat kapitalistickým státem (proti němuž bojoval). Je to převážně nastupující mládež, často vnuci, od kterých se vyžaduje, aby na seniory pracovali a živili je, zatím co by měli nahrazovat škody, které této krásné zemi jejich předkové napáchali. Ale nejen živit, oni chtějí také bydlet ve svých panelákových rezidencích, chtějí drahé léky, dovolené, teplo domovů a spotřební zboží, které za celý svůj život neviděli! Tak mi řekněte proč?
Jo, to např. v Německu, tam si důchodci žijí ve svých chaloupkách, tráví své dny klábosením a kafíčkařením na sluncem rozpálených balkóncích s převislými, pestrobarevnými muškáty pod markýzami nebo velkými slunečníky. Jo, tam holt neměli komunismus, dnešní dědci si ho nevytvořili a proto si užívají. Aby ušetřili, tráví zimu někde na ostrovech v teplomilných krajinách a i létě jezdí po světě a nosí i nám svoje zvonící money, money.
Ale s tím musí být konec, v tom nelze pokračovat, to je nutné eliminovat. Proto i ta nová důchodová reforma. Zcela s tím souhlasím! Abychom se zachránili a v našem blahobytu kompenzovali narůstající dlouhověkost, měli bychom pracovat až do úmoru, řekněme pro začátek tak do 95 let. pak by podstatně ubylo seniorů a dalo by se něco dělat. Ovšem abychom to uskutečnili, máme málo schopných lidí na příslušných místech. Jo, kdybychom tak měli více Kalousků, Vondrů, Parkanových, Kočích a jiných čestných lidí, to by bylo "jiný kafe". Takhle ani nemáme, koho volit.
Placení důchodového pojištěni je bez účinku. Těžko se platí nezaměstnanému pantátovi, který šetřil na kondomech a nadělal si tři děti, aby ještě šetřil na imaginární věk, kterého se nakonec ani nedožije.
Jedna z možných reforem konečného řešení, které k důchodcům přistupuje hluboce lidsky, s výrazným sociálním cítěním, je následující.
Reforma vypadá sice nezvykle, ale zamyslete se chvíli nad ní a uznáte, že by naráz byl problém setřen ze stolu. Samozřejmě by se netýkala lidí, kteří mají zásluhy o stát a nazývají se běžně Celebritami, nebo podle některých politiků Korupčníky.
Navrhuji uspořádat velké výlety koncentrovaných důchodců, nejlépe na lodi, protože ta jede pomalu, je poměrně laciná a na palubě se přitom užije spousta legrace. Víte, jak takový děda se stařenkou si vehementně skočí do kolečka při pořádné muzice, třeba takové Moravance. Na lodi by se k hudbě zdarma hojně konzumoval alkohol a moravské klobásky, které Pražáci moc rádi nemají, ale když je to zadarmo …. Někde na konci splavného vodního toku by se "lonťáci" vylodili a šli by, nebo by byli odneseni (podle potřeby a stavu) do velkých srubových ubytoven. Zde by byla ustlána lůžka, pokud možno hustě při sobě, na která by jídlem, alkoholem a tancem unavení senioři ulehli a jak by se ozvalo první chrápání, pustil by se tam nějaký pro širší veřejnost neškodný plyn, takže by nebylo důchodce, včetně invalidních, který by šťastně navěky neusnul.
Ne, nepovažujte to za vtip, myslím to smrtelně vážně a byl by to špatný vtip, tuze špatný. Vždy mě dohání k slzám, když vidím děti, jak si nahé hrají s mýdlíčky před dveřmi plynové komory. Ty děti jsou jistě po velkých strastech stále šťastné, vesele skotačí a radují se, že se konečně budou moci umýt, s čímž jsou spjaty jistě i jiné optimistické myšlenky. Poznaly teprve hrůzu, jakmile se dveře otevřely a ony vstoupily do komor. Ta hrůza byť byla nepředstavitelná, trvala jen několik vteřin. Nebylo to však nakonec lidštější, než nechat je pomalu zemřít hladem a špínou v ghettu? Vím, že to jsou těžko srovnatelné otázky, ale když se člověk trochu soustředí a uvažuje, chtěl by zemřít asi tou první smrtí. Ty stávající "Altersheimy"nejsou přece pro inteligentního člověka ničím jiným, než formou ghetta.
To je jen téma k úvaze, žádná "švanda", jak by se na první pohled zdálo, nýbrž holá realita budoucnosti. Představte si třeba důchodce se středním důchodem v době, až přistoupíme na EUR. Přepočet měn bude směšný, ceny včetně inflace stoupnou a důsledek si pak každý může domyslet sám …….
DOSLOV: Autor prohlašuje, že pokud by zmíněný návrh konečného řešení někomu něco připomínal, jde o shodu čistě náhodnou!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lisi Lisi | Web | 20. května 2011 v 16:15 | Reagovat

Mně to hlavně připomíná situaci z jedné knížky (už nevím, co to bylo zač) a tam právě byly takové plavby se starými lidmi.

2 Dani Dani | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 23:42 | Reagovat

Moc hezký článek =).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama