Jen tak mimochodem z večerního zamyšlení

2. dubna 2011 v 14:53 | GSchwarz
Jsem starý člověk, nemocný, se vším smířený. Prošel jsem dvojí totalitou, ve 13ti letech jsem pracoval jako námezdní pohunek v trestné koloně jen proto, že můj otec seděl v koncentráku za to, že byl angažovaným Čechem. Ano, vypracoval jsem se pílí a houževnatostí, přičemž hlavním motorem bylo snažení, že i bez morální a politické prostituce lze něco dokázat. Uznání jsem nečekal a u nás se ho ani nedočkal, až na to málo titulů za a před jménem, co mi nepřineslo nikdy ani korunu. Vlastní rodinu jsem přežil, až na jednu dceru, pro kterou však již žiji zbytečně dlouho a ujídám z jejího zaslouženého žvance, jak si lze konečně všude přečíst a slyšet. Abych si se svými dvěma rakovinami a neurologickým onemocněním tolik nevyskakoval, uzavřela mi zdroj mého přilepšení pro stáří. Že ještě žiji je zásluha jedné vzácné ženy, kterou jsem poznal již ve svém dezolátním stavu, všemi opuštěn. Ujala se mě skutečně jen z milosti, protože si vážila toho, jaký jsem prožil život a to jí stačilo, aby denně mi poskytovala služby, které s estetikou mají pramálo společného. Inu, Matka Tereza byla sice jedna, ale jedna je také i Matka Bedřiška! Neprosil jsem se jí o to, ale jsem jí přesto za to vděčný. Konečně jak jsem neměl pod kontrolou svoje zrození, tak pracuji již třicet let na tom, abych měl pod kontrolou alespoň svou smrt a umíral důstojně, tak, jak jsem žil.
Bohužel ani nejvyšší stupeň civilizované společnosti, tj. náš stát mě netěší. Po morální stránce se dosti podobá předchozím dvěma totalitám, i když není vhodné to nahlas říkat. Jeden den dostanu od ministra složenku na nevím kolik set miliónů, které jsem za svůj život promrhal. Jindy je mi zazlíváno, že již žiji příliš dlouho bez aktivní otročí práce, než aby mě dále živil stát, resp. dnešní mládí. Pak je mi hroženo zvýšením poplatků ve zdravotnických i lůžkových službách, kde platím za to, že jsem nežil dosti ohleduplně k mému zdraví a tedy za nedostatek prevence. Proč by to mělo platit pojištění?? Pro informaci - jeden lék z mnoha, které mi současné zdravotnictví předepisuje jako nezbytné, stojí ku příkladu 1600 Kč a to doplácím, protože to "není standardní lék". Ale to jsou moje starosti.
Mnohem více mě trápí, jakou národně zločineckou politiku naši politici pod svěcením z Hradu provádějí. Z naší televize jsem se dozvěděl, že v NSR, Francii a Velké Britanii žijí velké menšiny mladých českých rodin, které tam pracují. Všechny ty rodiny se snaží, aby jejich děti byly i nadále Čechy, aby nezapomínaly na svoji vlast a byly na ni hrdé. Rodiče založili proto pro svoje děti, jak to v EU činí i jiné národy, kompletní české školství, které je na vysoké úrovni. Dotují je však jen menšiny, vlastní rodiny a státy, ve kterých žijí. Naše ministerstvo školství již dva roky projekt "studuje", ale školy neuznává. Tak musí rodiny ze zahraničí jezdit se svými dětmi ročně do ČR k tzv. "vyrovnávajícím" zkouškám, to vše bez přispění českého státu. V NSR a Francii to rodiny ještě činí, ale z Britanie je to pro finanční náročnost pro mnohé neúnosné, proto se tam české rodiny ke své národnosti raději nehlásí. Co na to? Bez komentáře, jen hluboký , nesmazatelný smutek v duši.
Zamyslel jsem se, co naši vlastenci od r. 1918 měli za to, že za český národ nasazovali životy. Začalo to již legionáři z první světové války, kdy mnozí zahynuli nebo trpěli v nacistických koncentrační táborech. A vězňové nebo zahraniční vojáci z druhé války, mnozí byli velmi brzy degradováni a dehonestováni, pakliže nezahynuli v nelidských věznicích, kdy tzv. odboj si přisvojili hlavně partyzáni, z nichž mnozí nikdy proti nacismu nebojovali. A 3. odboj??? Ježíši Kriste!!! Je mi z toho špatně, kolik údajně protikomunistických bojovníků byli členové KSČ, často na významných postech, právě v padesátých letech, kdy se odehrávaly nejhorší zločiny proti lidskosti a vraždy. Mnozí z nich sice v r. 1968 procitli, kdyby to ale byla i pravda, nezbavuje je to odpovědnosti za činy, které byly napáchány za jejich partajní činnosti. Je to jako s Allibabou a jeho 40 loupežníky. I když Allibaba byl snad ten největší vrah (myslím ale, že to byl hlavně organizátor), odpovídá za jejich loupeže a vraždy i ten poslední loupežník. A tak když dnes uctíváme mnoho zasloužilých lidí o náš stát, a patří k nim např. i herečky, jako pamětník vidím stále krev na jejich rukách.
Mám já ještě nějakou životní radost? Jistěže ano! Kromě obětavé Matky Bedřišky mi věnuje nezištnou lásku i naše fenka Betty, která podle našeho zákonodárství není živou bytostí, nýbrž "zbožím zvláštní povahy" (přímo vidím, jak Karlík Marxů v hrobě jásá). A abych nebyl nevděčný k přírodě. Veliké uspokojení a úlevu na těle i duchu nacházím po sice vzácném, nicméně důkladném vystolicování. Pak mám být nespokojený?
Leč přece mám jedno dilema? Nevím, koho bych volil, když všichni jsou tak milí a ve svých slibech na mne myslí? Abych někomu nekřivdil! Ale snad se příštích voleb již nedožiji!
Po tomto zamyšlení a notné dávce z vlastní kapsy hrazených prášků sladce usínám ……….! K nelibosti Kalouska a naší Hradní mládeže se snad ještě probudím!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 M.Inconnu M.Inconnu | 25. dubna 2011 v 11:54 | Reagovat

M.Inconnu panu Gschwarzovi!
Jestli člověk,  v podstatě bez úhony,  přežije dvojí totalitu a jestli je ochoten akceptovat,  že „historia est magistra vitae“, a chce se (!) z historie učit a ne jen ji povýšenecky hodnotit a odsuzovat, pak také jistě ví, že podstatným znakem obou totalit, o nichž jde zřejmě řeč, bylo uznávání a využívání principu  kolektivní viny. A také jistě si je vědom toho, že vyznávání toho principu, vedlo k obrovským škodám na životech nevinných lidí a k obrovskému zrelativizování morálních kritérií. Tím více pak udivuje, jestliže po takové škole života nadále onen princip vyznává, přiznávaje se při tom, že má, blíže neurčené množství „titulů za a před jménem“. K čemu tedy ony tituly před jménem a za jménem pak jsou, jestliže současně nereprezentují českého vzdělance?
A co se týče Ali Baby a čtyřiceti loupežníků? Doporučil bych ctihodnému Gschwarzovi, aby se podíval na stránku http://okenko.jinak.cz/?special=clanek&idna=758&id=770. A uvidí, že i pohádky se dají vyprávět různě. A  můžeme si vytvořit i takovou verzi,  abychom pak podle ní mohli dělat  takové závěry, jaké budeme potřebovat a jak se nám to bude hodit. Příklad pana Gschwarze ukazuje krom jiného, že  lze v dnešní době relativizovat prakticky vše. Škoda, že si to neuvědomoval  Albert Einstein. Nemuseli jsme mít teorii relativity, ani atomové zbraně, že?
A co se týče kolektivní viny pak odkazuji na Wikipedii. Podle  ní je „kolektivní vina v moderním demokratickém státě z hlediska právního, ale i z hlediska morálního nepřípustná“ http://cs.wikipedia.org/wiki/Kolektivn%C3%AD_vina

2 gschwarz gschwarz | Web | 26. dubna 2011 v 14:55 | Reagovat

[1]:Vážený anonyme, reagovat se mi zdá nezbytné, abšak nebude to jednoduchéo, protože chci ponechat volné pole i těm, kteří by se mohli cítit ukřivděnými. Proto svoji reakci uveřejním na svém blogu jako ODPOVĚĎ INCONNU!Co možná  brzo!! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama