KABULČIN BUM – BÁC

12. ledna 2011 v 14:15 | GSchwarz
Znám jednu dívku, ta má dukáty, má dukáty !!! Opravdu??? Ano, opravdu ji znám, ačkoliv jsem ji viděl jen virtuálně. Svým způsobem je to lepší, než realita. Člověk jí může déle a lépe sledovat, dívat se jí do očí a tím ji poznávat, bez podezření nečistých myšlenek.
Z tváře se vyčte mnohé - prodělané starosti a útrapy, emoce, nálada atd.. Oči jsou však "do duše okno". Tam se pozná i lstivost, maska, charakter a individuální charakteristiky podle typu pozorovaného a zkušeností pozorovatele. Kabulka je doslova anděl Páně. Kromě vysokého intelektu oplývá neobvykle dobrosrdečnou povahou a velkorysostí - ovšem prrrrrrrr! Zneužití se trestá trvalým zatracením. Je tam i skrývaná něha a pečlivě maskovaná vášeň, ale zámek, který to zajišťuje se někdy setsakramentsky uvolňuje - ovšem, milí bratři a sestry, je to jen pro opravdové přátele a ještě k tomu zvané - a těch není mnoho. Současně lze pozorovat spojitost s  monogamii a to poměrně důslednou. Také znak pro schopnost trvalé a hluboké lásky. Konečně ani mně, ani vám do toho nic není.
Z doteku a tzv. pohybové řeči je patrná velká oddanost, vděčnost, něha a schopnost obětování se především své mamce. Je to elegantní žena, která ze sebe nic nedělá, myslí si, že má menší hodnotu, než jakou ve skutečnosti má. Na její tváři a zejména na rukách jsou známky nelehkého a obětavého života, nicméně mamka ví, co má v Kabulce a to ji smiřuje s osudem. Zkrátka dokonalá a skutečná shoda - jaké to štěstí pro obě.
Však co se těch money - money týká, pardon "dukátků", pravých českých, o kterých jsme mluvili, dříve než jsme se zakecali?? Těch zas Kabulka tolik nemá, ale protože ví, že žije jenom jednou, je velkorysá a pohostinná, žravá a současně gurmán, dovede je také patřičně rozkutálet - ale ví, za co. O rodinném vkusu mluví i růžové perly na mamčině šíji, jejichž skutečnou krásu ocení málokdo z nás obyčejných. Celebritám by scházel certifikát!
Ale proč vlastně to všechno píšu? Protože Kabulka má jednu sice krásnou vlastnost, která se dnes však nevyplácí ---- a tou je velká důvěřivost. Předpokládá, že ti jiní mají stejné vlastnosti jako ona!  Nepředpokládá, že "nejsme jako oni!!!", ale také nezná pravdu, že "oni nejsou jako já"!! Až na vzácné výjimky!
Nastoupila do práce "A" s velkou vervou, nadšením a odhodláním, být užitečná. Zájem kolegů/yň včetně šéfů považovala za upřímnou. Šlo však, jak obvykle to bývá, jen o zlobu, nenávist a závist. Závist čeho??? Vzhledu, chování, odhodlání, schopnosti, píle a cílevědomosti! Navíc na Kabulce bylo od počátku zřejmé, že je sice loyální, avšak zůstává stále svou. Česky řečeno, nevtírá se do otvoru černého, tmavého! A jistě pro ty všechny fenomény se změnila předstíraná sympatie v opravdovou nenávist a zlobu. Důvěřivá Kabulka byla zaskočená, stejně jako její virtuální kolegyně, Karkulka! Konečně v obou případech šlo o vlky, které je zaskočili. Nicméně Kabulka je u Prozřetelnosti oblíbená a tak se stalo, že tento bumbác měl zatím jen "příznivé" důsledky.
Dostala nové místečko "B", kam se vrhla se stejnou odhodlaností a vervou - je prostě nepoučitelná! Kéž bych se mýlil! Moc rád bych jí řekl, kdyby nebyla jen virtuální: "Kabulko, myslím to s Tebou dobře! Jsi nejen zevně, ale zejména uvnitř krásný tvor, avšak máš jednu zhoubnou vlastnost, která Ti sice sluší, nicméně nepatří do tohoto světa. Tou je naivita. Svět není takový, jaký předpokládáš. Ze všeho nejvíce bych se bál těch, co se na Tebe bezdůvodně usmívají a ujišťují Tě o svých sympatiích, i když je zjevné, že jim přirozeně budeš konkurovat a budou mít hodně práce, aby se proti Tobě prosadili! Pak u nich převáží záludnost, se kterou můžeš jen těžce bojovat, protože je Ti cizí. Věz, že by jsi se s podobným fenoménem setkala, byť v menší a kultivovanější míře, i ve skutečném životě, i u takových zaměstnavatelů, jakými jsou např. konírny anglické královny!. Drž se hesla: důvěřuj, leč prověřuj! Není to konečně pro zkušenější nic nového. Již Verdi nechá ve své opeře zpívat: "toreadore, hochu smělý, dej si pozor, pozor si dej…..!"
Proboha, teď si nejsem najednou jistý, zda se moje virtuální bytost jmenuje skutečně Kabulka, není-li to třeba Bambulka?? A propos, našel-li by se někdo v této virtuální bytosti, jde o shodu čistě náhodnou.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dadulka dadulka | Web | 15. ledna 2011 v 17:54 | Reagovat

Těžko uvěřit, že lze o člověku tolik vyčíst jen na základě fotografie. Spíše to vypadá na důkladnou studii článků dotyčné osoby. Nejsem si jistá, zda by mapř. mně byla taková pozornost příjemná... Přece jenom bych se neodvážila některé věco hodnotit, protože nemusím mít pravdu. Růžové perly bez certifikátu třeba vůbec nejsou perly a možná mají i nějaké to doprovodné lejstro :o) Navíc jsem si všimla, že Kabulka ve svých článcích píše o tom, že bývalí kolegové byli - až na jednu výjimku - opravdu fajn a s Kabulkou skvěle vycházeli, chválili ji, podporovali, pomáhali a fandili jí i v jejím odchodu (z důvěrného zdroje vím, že s některými zůstala i nadále v kontaktu). Kabulka/bambulka bude určitě idealista, ale už se za svůj život mnohé naučila a rozhodně netrpí přehanou důvěřivostí, snad jen jakousi iluzorní vírou v "dobro a spravedlnost". I občasné prvky naivity v prvním zaměstnání se napodruhé vytratily. Nová práce je opravdu jiná kategorie než stará firma, zejména co se týká organizace a přístupu. Kabulka zjevně věří, že když si z hromady absolventů vybrali ji (ač nebyla vůbec zaměřená na marketing), a to dokonce dvakrát, pak věděli, proč tak činí. Sám šéf jí do očí řekl, že v ní vidí potenciál, ač si je zároveň vědom jejích nedostatků. Teď je jen na ní dokázat, že si tu důvěru a šanci zaslouží, a jak ji znám, udělá pro to maximum :o)

2 Anna Anna | Web | 16. ledna 2011 v 11:23 | Reagovat

Kdyby se člověk měl neustále jen ohlížet na druhý a dávat si pozor na bestie kolem sebe, pak by se asi nikam nedostal. Žijeme v době, kde ostré lokdy dělají závistivce a nepřátele, ale zároveň přináši i kýžené ovoce. Takže já kabulce fandím a doufám, že i kdyby ji někdy v budoucnu někdo chtěl srazit na kolena, že to ustojí a hrdě půjde svou cestou dál. Jen s rovnou páteří a ostrýma loktama se dá prožít spokojený život. Takže hlavně nestrkat hlavu do krunýře!

3 podporaeutanazie podporaeutanazie | 21. ledna 2011 v 15:33 | Reagovat

Kabulčin příspěvek jsem sice nečetla,ale slova v předchozím článku mi moc pomohla v tom,abych byla opatrná při posuzování lidí.Není všechno zlato,co se třpytí.Maryse

4 gschwarz gschwarz | 22. ledna 2011 v 16:17 | Reagovat

[1]: Mám neurčitý pocit, že se  Kadulka/Bambulka trochu v popisu poznala. Protože nechci vypadat jako nako nějaký neseriozní parchant, popíšu v blogu bližší návod a nepochybuji o tom, že Bambulku přesvědčím, prože ji vyzkoušíme. Jen prosím o více konsiliance, vše co píši, píši vážně. Ale trochu volnosti se musí dopřát člověkovi, který právě dopsal o svátcích svůj testament,jinak by se z toho zbláznil. Je-li to Bambulce nepříjemné, ať to klidně napíše a už o mně neuslyší! Děkuji!

[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama