Prosinec 2010

TA LÁSKA, BOŽE, TA LÁSKA NEBESKÁ

11. prosince 2010 v 15:00 | GSchwarz
Teprve ve stáří jsem nalezl opravdovou lásku se všemi atributy - oddanou, vděčnou, zábavnou a věrnou. Jako každý   zamilovaný přehlížím méně perfektní vlastnosti, jako je úprosnost a snadná podplatitelnost. Zato se mi však poštěstilo to, v co jsem již nedoufal, spát vedle nelíbané panny. Teprve nyní si uvědomuji hloubku toho názvu  - virgo intacta. Když jí hladíte bříško a lehtáte bradavky, okusuje vám  svým ostrým chrupem prsty, přičemž vás  blaženě  olizuje svým  nezvykle dlouhým jazykem a spokojeně si pobrukuje.
Ráno se vzbudíte a hle, postel vedle vás zeje prázdnotou. Avšak ani z vás nevymámila nějaké důvěrnosti, ani vás neokradla. Jen provinile leží vedle postele a nevinným zrakem překrásných očí vám říká, "to bylo krásné, že"! Už jí zase něžně zdviháte zpět do vyhřáté postýlky, obyste teprve dodatečně zjistil, že vám důkladně prohledala kapsy, rozkousala obrubu drahých brýlí, zdeformovala držák mobiolu a viditelně se podepsala na právě zakoupené módní botky! Ale co byste za takovou lásku neobětovali?

BETTY - právě jsme ji donesli
Betty a Digi okukují zahradu
Betty se dělí o přístřeší s Digi
Betty sebevědomá a bojovná

MILÉMU BAMBIMU - REAKCE NA PLACE

1. prosince 2010 v 11:53 | GSchwarz
Bambi komentoval jednu moji úvahu. Komentář byl věcný a podnětný. Bohužel jsem ho obdržel jen mailem, na mých stránkách se neobjevil (nevím proč a ani po tom nepátrám). Bohužel nemám kontakt ani na Bambiho web, ani na jeho adresu, posílám mu proto svoji reakci touto cestou!

Milý Bambi, díky za přínosný komentář. Jste mladý člověk s dobrou Kinderstube a neobvyklými syntetickými schopnostmi - proto máte vyvinuté detektivní schopnosti, což současně svědčí o vytrvalosti a samostatném myšlení. Jste ještě plný ideálů, což je důkazem mladistvé nezkušenosti.
Svoji skepsi k národu jsem získal celoživotní zkušeností. Život jsem prožil prakticky jen v totalitě, za kterou jsme si často mohli sami - volby v r. 1946 a rok 1989, kdy nešlo o svržení komunismu, ale jen o to, aby komunisté mohli lépe žít. Komunismus se v té době již přežil na celém světě. V roce 1939 jsme vše nechali na nemohoucím starci, který se za nás obětoval, abychom ho po osvobození nedůstojně oddělali a v r.1948 jsme to prohráli v parlamentu, abychom zase všechno svedli na Beneše. Zásadně projevujeme nevděk k nejlepším lidem našeho národa, zejména těm, kteří se za národ obětovali - legionářům, zahraničním západním vojákům, lidem z koncentračních táborů, které jsme znovu kriminalizovali atd.atd..
Nemluvím zde o široké třídě lidí z řad živnostníků, obchodníků i inteligence, jejichž děti po celý život žili jako občané 2. a 3. kategorie a jediné co mohli, pracovat pro vrchnostenské panstvo. Kolik pokoření tyto generace museli prožít? Proč o tom všem píšu? Protože ti "zlí komunisté " byli Češi a často to byli titíž, co sloužili náckům a později se stali vlivnými komunisty. I mnozí naši disidenti byli v těch nejhorších padesátých letech komunisty, kteří mučili a popravovali ty, kteří měli velké zásluhy o stát, aby pak před r. 1989 přišli na to, že se "mýlili"!
Tehdejší vládnoucí třída měla kromě hromady mafiánské moci (byli zde bohužel i mnozí nestraníci), i hromadu peněz, za které si nemohla nic koupit. Všem těm se hodil dnešní "kapitalismus", který považuji za typickou plutokracii. Navíc její dorost studoval v zahraničí, uměl své "řemeslo" a navíc jazyky, takže je otevřené tržní hospodářství okamžitě strhlo do své náruče, protože s těmi ostatními, zaostalými Čechy se přece nedalo podnikat. Tak vzešla kuponová privatizace, hromadné rozkrádání všeho, co zde zbylo. Světově proslulé firmy se dostaly na buben a zkrachovaly. Nebudu to zde dále rozvádět, stačí, když si vezmete podrobnou anamnézu rodiny V. Havla na jedné, a V. Klause na druhé straně. To jsou reprezentativní vzorky.
Další důvod mé skepse je neustálé hledání české identity. Už jsem o tom psal. V posledních dnech mě v tisku překvapilo "překvapení", že si Němci "přisvojili" Karla IV. Z dějepisu si ještě pamatuji, že i Francouzi a jiní si ho mohou přisvojit. Nechceme pochopit, že Karel IV. byl Evropanem, což nezmění naše chtění nebo nechtění. Karel IV. byl císařem Svaté říše římské, tedy nejmocnějším Evropanem. Když se s tím nejsme schopni vyrovnat, jak se vyrovnáme s existencí Velké Moravy, což je proti tomu úplná lapálie? My bohužel každého velkého člověka připodobňujeme obrazu svému, místo abychom ho brali takového, jakým opravdu byl a z toho se poučovali.
Milý Bambi, díky za Váš podnět, snad jsem se trochu ve Vašich očích rehabilitoval. Když ne, jednou to pochopíte! Velmi mne mrzí, že moje inteligence není taková, abych se dostal na Váš blog. Proč se skrýváte za anonymitu? Domníváte se, že tím někomu prospějete? "Hloupí" lidé - a já se k ním hrdě hlásím - se obklopují chytrými lidmi, od kterých čerpají svoje myšlenky a zkušenosti. Jsem smutný, že jste přede mnou zabouchl svoje dveře, ale i tak, dík!