POLITICI SE PEROU A PEROU

15. listopadu 2010 v 12:34 | GSchwarz
Ne, není to omyl, je to náhled skutečnosti - bohužel smutný! Šlo by to též nazvat, že se rvou a máčí v pračce! Neznělo by to ale tak hezky. Jak jsem na to přišel?
V posledních letech jsem nevolil. Neoslovovala mě ani jedna z velkých politických stran - volit ty malé nemá smysl. Volební program nebyl tvořivým perspektivním programem, ale jen osočováním a obviňováním politických protivníků. To voličům opravdu nestačí, ještě když k tomu  přistupují podvody, podrazy a zejména sociální nejistota. Teprve v posledních parlamentních volbách jsem se těžko rozhodoval, nakonec mi pomohl můj zdravotní stav, že jsem k urně opět nešel. Proč?
Levici tvořila jen Paroubkova sociální demokracie. Program tvořily sliby, které byly reálně neuskutečnitelné. A komunisté? Odjakživa se divím, jak může být nedemokratická strana, hlásající se k učení Stalina a Lenina, začleněna do demokratického parlamentu. Tedy v podstatě se nedivím, protože jsem přesvědčen, že celý "samet" byl jen vhodným oblbovacím gestem, kterým se komunisté v převleku mohli dostat k moci a uplatnit svoje nastřádané zlatky. Přitom se ti ostatní museli příslušně vyždímat ve prospěch milionářů, kteří se stali miliardáři a spokojeně si žíjí ve stínu palem při uspávajícím šplouchání mořských vlnek (kuponová privatizace).
Vznikly zde však dvě nové pravicové strany, z nichž jedna je pod záštitou starého česko-rakouského knížecího dvora, druhá pak pod chytrým a vlivným novinářem. Také ODS vkročila do řeky Jordán, aby tam nechala všechnu tu nalepenou špínu. V jejím čele stanul typ servilního středoškolského profesora, odříkávající přesně osnovami danou látku, postrádajícího však veškerou vstřícnost, pochopení, humor, kontaktibilitu a empatií. Statečně a vytrvale práská bičem, aby vypudil všechny štěnice a šváby. Pokud skutečně některé vypudil, pak jenom ty, které neprošly sítem voleb v regiónech, kde je předběhli poctivě zakroužkovaní modří ptáci. Také usilovně shání trafiky pro své předchůdce, asi aby jim zadrátoval zobáčky. Pečlivě naslouchá svému stvořiteli, který je přísný odpůrce velkých koalicí. To vykřikuje do regiónů, kde zaplať pánbůh se řídí selským rozumem a ODS - ČSSD koalice jsou vytvořeny již v mnohých regiónech - až na Matičku Prahu, kde stále vidíme rozesmátého staroposlance, absolventa plzeňské university, doktora Marka Bendu, považovaného za vypraného, který své špinavé jednání a podvody zakrývá rádoby bezstarostnou tváří. Dalo by se to dále rozvádět - kdo ho tam po desetiletí stále drží a za co? To však nejsou perspektivní myšlenky.
Také pan dr. Bém odejde se ctí a jistě dobrou trafikou, aniž by musel zaplatit za své "přehmaty". Kníže si zase nasadil do kožichu kontroverzního, rozhádaného pana Kalouska a také paní Parkanovou, která zastává vysokou funkci v poslanecké sněmovně, ačkoliv jsou oba namočeni do kauzy ministerstva národní obrany - jak slyším ze sdělovacích prostředků. V parlamentu se to pere a pere nevídaným způsobem. Také pan John se snaží, ale polámala se mu pračka. A tak očistu, se kterou spojil svojí existenci ve vládě, dělá váhavě, pomalu a rozpačitě pod heslem "kdybych nemusel, tak neperu". Sliby o přímé volbě prezidenta se rozplynuly, jako ranní mlha.
A co záchranné ekonomické plány? Poslanci chodí najednou bez opasků, tak si je nemohou utáhnout. Raději ať to činí ti ostatní, zejména různí postižení a zmrzačení chudáčkové, které milosrdná vláda již nehodlá živit! Co na nich záleží? I velcí předchůdci politiků v minulém století se zbavovali neproduktivních jedinců, to se teprve ušetřilo. Šetřit se musí i ve zdravotnictví, ve školství, na hasičích a policajtech. Ponecháme primitivní komunistické maturity, které na stejné úrovni skládali jak vysokoškolští studenti, tak i učni. Lid přece musí být blbý, jinak bychom ho nezvládli. Zato poskytneme více prostoru "vyčuránkům" typu naší sv. Kateřiny a její stamilionový dluh necháme v klidu vyšumět, jak nás zkušenost naučila.
Pořád si myslíte, že jsem nevolil dobře? Zbavil jsem se spoluodpovědnosti za praní a praní. Ačkoliv jsem mohl našim stranám zapůjčit svoji pračku; byla sice neslušně drahá, ale mám ji už patnáct roků a stále pere a pere, i když se nepere.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sperky-pro-vsechny sperky-pro-vsechny | Web | 6. dubna 2011 v 17:44 | Reagovat

Hodně dobré

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama