GOOD MORNING

6. října 2010 v 10:21 | GSchwarz
Už vidím, jak mi stoupá návštěvnost blogu. Kdybych napsal DOBRÝ DEN, nikdo by si článku nevšimnul. Mysleli byste si, že vás chce pozdravit nějaký český balda. Když ale napíši třeba jen slovo v cizím jazyce, hlavně angličtině, pardon, američtině, vzbuzuji domněnku neobyčejného člověka, i kdybych pořádně nevěděl, co to znamená. Tuto fintu, řadící nás do skupiny téměř nadlidí, používají naši noví podnikatelé i politici na nejvyšší úrovni. Kdo neví, o čem je řeč, ať to nečte, řadí se tím do kategorie intelektuální lůzy, která zaspala dobu.
Onehdy jsem potkal velice sympatickou a krásnou dívenku, kterou potkáte jen u nás, tj. v Čechách, na Moravě a snad i ve Slezsku. Docela normálně jsem se s ní bavil, byla velice inteligentní. Avšak narazil jsem, když jsem se jí zeptal, kde pracuje. Ŕekla, že je sales manager. Udělal jsem asi nějakou velmi atavistickou grimasu, jako opice, neboť se na mne podívala s úsměvem plným pochopení pro mé stáří. Udělal bych nejlépe, kdybych jí po částečném zotavení se ze šoku obdivně přitakal. Jsem však zvědavý člověk, který nezvládl svoji naprostnou duševní bezmocnost. Dívka však měla dobrou "Kinderstube" a s milou tváří mi vysvětlila, že sedí v jakémsi supermarketu u kasy. Bavila se ještě chvilku se mnou, avšak pochopil jsem, že mne považuje za fosilii z druhohor. Takže na pojem prodavač-ačka mohu klidně zapomenout, z mladé generace mi již nikdo nebude rozumět.
A já vždycky říkal, že si ti naši obrozenci měli dát pohov. Kdyby nebylo Jungmanna a Dobrovského, mohli jsme mluvit všem srozumitelným západoevropským jazykem a doma potichu žvatlat jakýmsi staročeským dialektem, tak jak je tomu u mnoha jiných evropských národů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 6. října 2010 v 11:37 | Reagovat

Ale oni nepracují. Oni jsou na pozici.

2 Moře lásky Moře lásky | Web | 6. října 2010 v 12:20 | Reagovat

Na mín chorvatskim blogah vždy se snažim opatrovat chorvatski jazik.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama