Příklad nevěcnosti a vztahovačnosti

18. července 2010 v 14:52 | GSchwarz
Svému diskutérovi, panu veter - anusovi (což je jeho blogové jméno) jsem jako každému jinému vděčen za věcnou diskuzi. V posledních dvou příspěvcích se z nepochopitelných důvodů přestala jeho fakta zaměřovat na diskuzní téma a pan veter - anus se v nich téměř výhradně věnoval pro mne nelichotivým názorům, které mi vadí jen potud, že nejsou věcné. Proto jsem se rozhodl odpovědět mu ímto příspěvkem a vážení čtenáři, pokud je to bude zajímat, si mohou udělat nebo i publikovat jejich vlastní názor.

Panu veter-anusovi: Vážený rodáku! I když jsem zvyklý, že u nás - i v parlamentu - jeden mluví o koze a druhý o voze, je to, co mi předvádíte ve Vašich dvou příspěvcích, pro mě zcela nepochopitelné. Pokojný a domnívám se i velmi aktuální příspěvek na mém blogu o angažovanosti známých a uznávaných "mírotvůrců", jakými jistě pan Samaranch a pan Waldheim byli, v nacistických a fašistických organizacích, byl jistě pro mnohé naše čtenáře překvapivý a vhodný k zamyšlení. Cítil jsem potřebu reagovat jak na nově získaná fakta, tak i na komentáře k nim ( "Okouzlení Spartakiádou" z 25.června tr., "K vypírání mozků" z 5. července tr.). Vás se to zřejmě hlouběji nedotklo, protože o tomto hlavním a jediném tématu mého příspěvku se ve svých dvou komentářích ani slovem nezmiňujete.
Vy, kterého si jinak vážím pro komentátorskou nebojácnost a ochotu vyslovit se k jistě pro dnešní mladou generaci nezáživným tématům, jste z tohoto dnešního Vašeho příspěvku učinil obviňující spis proti mé osobě. Jedná se o pro mne nepochopitelný záměr, neboť ačkoliv Vám věci vysvětluji jak nejlépe umím, uvádíte stále nové a hrůznější představy, nabývající až paranoidních rozměrů, které nemají nejmenší vztah k mému článku. Obviňujete mne, že jsem označil Vaše minulé zaměstnání za "vysokého socialistického důstojníka", když jsem podle Vás mínil "komunistického důstojníka". Proč si to myslíte? Má to vůbec nějakou váhu? Dále se Vám nelíbí, že jsem za hlavní zdroj učení Vaší ideologie považoval Leninovy, event. Stalinovy spisy. To přece není nic hrozného, zejména když jste studoval prestižní vojenskou školu v bývalé SSSR, což se každému důstojníkovi lidové armády nepodařilo. My medici, jsme podle těchto zdrojů museli studovat filozofii marxismu - leninismu.
Dále mi kladete za vinu, že Vás před sedmdesáti lety nevhodně léčil nějaký lékař - jakou to má souvislost se mnou nebo s tématem mého článku??? Přikládáte mi nějaké komplexy i když nezmiňujete jaké a v jaké souvislosti jich zneužívám. Budiž - hašteříte se kdy a jak se Vám zachce, pak mi však nemějte za zlé, když se v diskuzi ohradím!
Na druhé straně by mne velice zajímal Váš názor na Slety a Spartakiády, na jejich vztah a určitou závislost na masových projevech nedemokratických režimů a diktatur, což je podstatou mého příspěvku. Sám vidíte, že není mnoho těch, kteří by měli chuť tato hořká sousta spolknout. Co mám však dělat, až mi moji vnuci položí tyto otázky. U dnešní mladé generace, která má zcela jiné zdroje poučení, to je více než pravděpodobné. A nezlobte se, prosím, když se zcela intelektuálně nereprezentuji na blogu. Ani v tom bych neviděl nějakou přednost, spíše naopak - jistě mi rozumíte!! Peníze také nemáte v jedné bance nebo na jednom kontě, pakliže vůbec nějaké máte - to není můj případ.
Pevně doufám, že u nás skončila doba demagogie, hádek pro hádky, křivá obvinění, hašteření se pro hašteření. Za těchto předpokladů a v těchto intencích budu pokračovat ve svém blogu, který je jedním z prostředků, ne však účelem sebereflexe mého věku a zkušeností. Pro budoucno vítám věcnou i kontroverzní diskuzi k tématu, neboť jen tak lze dospět ke kýženým závěrům. Je zcela kontraproduktivní se místo diskuze utápět ve vzájemném osočování nebo obviňování. Ze širšího kontextu je zřejmé, že tato již národní vlastnost nás dovedla tam, kde jsme. Raději se utopíme, než abychom se snažili plavat!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lowell Lowell | E-mail | Web | 25. října 2011 v 1:09 | Reagovat

Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama