SLIBY SE SLIBUJÍ – BLÁZNI SE RADUJÍ

6. června 2010 v 14:56 | GSchwarz
Už je to tady - ano - už je to tady!! No a co má být?? Přece volby a volební výsledky, zcela nové, zcela jiné vize, lid si přece nutně přál změnu!! Změnu tváří, konec rozkrádání, konec korupce, zase si utáhneme opasky - myslí se tím MY - obyčejní lidé. Opravdu se změnily tváře? Opravdu nedostaneme 13. důchod, na který jsem se tolik těšil. A bác! Žádná třináctá almužna - pardon, důchod. Ukaž opasek! V tom je ale ten problém. Koupil jsem si ho po "sametu" - dovoz z NSR. Byl mi akorát! Teď už ho mám dvakrát kolem těla a desítky nových dírek, musím si tedy vysekat další! Ale co bych neudělal pro naše batolata, která by jinak musela splácet ty statisícové dluhy, které jim zde, až umřu, zanechám. Je to jako dědičný hřích. S tím jsem se narodil, s dluhem teď umřu! Dědičný hřích mi ale smyli, když mi na hlavičku nalili v kostele vodičku, tak to bylo jednoduché. Dluhy mi ale nikdo neopláchne, ani ti hodní hoši exekutorští. Ty budou za mě platit i děti mých dětí, až do desátého kolena. A nějaké hloupé výmluvy, že jsem život prožil v komunismu, který mi všechno vzal a platil mi pouhou almužnou. A můžeme si za to sami, protože jsme si ten komunismus vymodlili a všechno bylo formálně naše - společné, tak dobře nám tak, ať platíme!
Nyní ale svitla naděje. Bude nám vládnout nová vláda s novými tvářemi. Musíme proto ale něco udělat! Předně v protikorupčním rámci zvedneme podstatně poslanecké platy, aby naši zástupci byli méně úplatní. Přece ale to nebude tak velkorysé, jak jinde ve světě, kde mají lidoví zastupitelé mnohem vyšší prebendy. Z toho plyne, že tak nemůžeme očekávat ani úplné vymícení korupce. Konečně byli a jsou zde stále jiní, kteří nás rozkrádají - o tom by jistě mohly vyprávět švýcarské banky, kdyby nemusely mlčet!! Ale budiž, kdo je šikovný, ten je i schopný a nemusí hned svoji kořist vozit na bahamské ostrovy.
A co se těch nových tváří týká - tak nevím! Je zde nový knížepán, který je jistě věrohodný, protože nic jiného nemá zapotřebí a politiku dělá pro zábavu. Ale kdo se to tam skrývá za ním a již vyvolává nové půtky? Známá tvář našeho cholerického finančníka, který byl v posledních letech, kdy dluh neustále narůstal, u rozhodujícího vesla. A i jeho činnost před tímto postem byla všechno jiné než čistá a průhledná hra. Jestli to kníže pán ukučíruje, hluboce před ním smeknu, ale mám určité pochybnosti. Lidé v tom věku se již nemění!
Nejnenáviděnějšího mocipána s bradavičkou jsme se také zbavili. Myslím, že to odnesl i za jíné, ale budíž, není to naše starost. Nyní se však místo k mírovému vyjednávání schyluje ke krutému souboji mezi jeho nástupci, holohlavcem versus ježkem! Že by tento mocenský souboj měl tvořivé účinky nebo záměry, o tom lze s úspěchem pochybovat!
Další tvář je také zcela nová a přísluší schopnému novináři, který by jistě získal první cenu mezi donchuány! Přitahuje pěkné ženy, včetně blondýnek, kterým přisuzuje i politické schopnosti! No, víme přece, že některé ženy jsou schopny všeho a pod tímto úhlem je budeme posuzovat. Je-li to přínosné pro širokou paletu politických úkolů, stanovených onou stranou, se teprve ukáže. Nicméně v tomto ohledu jsem zkušený optimista, tedy pesimista! Komunisté zůstali, čím byli. Bohužel, právě to je jejich silná stránka, tím spíše, že na rozdíl od ostatních nemají nechutné aféry, nebo je dobře utajují!
Nejnetransparentnější je naše vedoucí strana, strana vědců, umělců a filozofů. Strana elity našeho národa, zrozená velikánem naší doby. Co se tam změnilo?? Ztratilo se nepochybné charisma vůdce Topola, který utekl, nebo byl "utečen"!! Mafiáni byli buď vykroužkováni rozumným českým lidem, nebo byli ponecháni ve funkci, např. malý Mareček Bendů. Žádná podlost mu není cizí, jeho pichlavé oči ukazují na schizoidní rysy s nepředvídatelnou činností. A co lídr celé té společnosti? Uhlazený, slizký, poslušný byrokrat, šprt a poslušný panáček s poněkud servilním výrazem a strojeným projevem zřetelně předstíraných emocí! Pamatujeme na jeho debaty s Václavem Moravcem, kdy místo argumentace a jasné odpovědi stereotypně osmkrát stále stejně odpovídal na zásadní otázku moderátora. Nebo na jeho bezkrevné parlamentní projevy, které oplývaly více formální stránkou, než objektivním vyjádřením vlastního názoru.
Tak to již na světě chodí: Sliby se slíbily, nyní se blázni radují! Quo vadis, země Česká ??? Zřejmě navážeme tam, kde jsme přestali. Za pár měsíců začne působit nová slibotechna. "Duchů, jež jsme vyvolali, nemůžem se zbýti" - jak praví klasik!!!
A tak máme celé čtyři roky, kdy můžeme volně nadávat, zlobit se a vztekat, dívat se, jak se naše dlužné účty zvyšují! Pak půjdeme znovu k volbám, převezmeme staré coby nové, postřehneme několik snivých obrazů o blažené budoucnosti a budeme čekat dále! Mladá generace se již o zbytek postará!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moře lásky Moře lásky | Web | 13. června 2010 v 12:24 | Reagovat

13. duhod??? Sakra, kdo to ma? Hned se prihlasim...ha ha ha

2 Veteranus Veteranus | E-mail | 17. června 2010 v 20:15 | Reagovat

Vážený GSchwarzi, cítím z Vašeho článku jistou skepsi a beznaděj. Zdá se mi, že pochybujete o tom, že nová garnitura politikářů, která obdržela od části voličů, již se zúčastnili voleb, mandát k tomu, aby vytvořila novou poslaneckou sněmovnu  a vygenerovala novou vládu této země, povede nás k „lepším zítřkům“. Nebudu citovat jednotlivé Vaše formulace,  v nichž spatřuji Vaši skepsi i beznaděj. I když bych asi volil jiné formulace, v podstatě s Vaším pohledem na budoucnost této země, která je společnou vlastí nás všech, souhlasím. Vždyť časy, kdy v naší zemi probíhal jistý sociální experiment podle ad hoc vytvořených pravidel  sociálního inženýrství, jsou už „na věčné časy“ pryč. A chod dějin budou  nadále řídit materielní síly, jejichž zdroj spočívá někde jinde, než ve „Strakovce“ či ve Sněmovní ulici na Malé Straně.  Pregnantně to vyjádřil předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský (a to je nějaká „bedna“!) ve svém rozhovoru, který poskytl deníku „Právo“ dne 24. dubna 2010,  když ukázal, že skutečná moc je někde úplně jinde. A společnost se pohybuje tam, kam tato moc nasměruje své silové vektory. Vše ostatní je  jen kamufláží, kterou má být ošálen Ústavou definovaný zdroj veškeré moci ve státě, tedy „lid“, aby si myslel, že je to on, kdo rozhoduje o budoucnosti této země!
Pavel Rychetský jmenoval ČEZ, IPB. Jistě by se dalo pokračovat a jmenovat další subjekty, kterým patří skutečná moc. Takže: chceme-li předvídat naši budoucnost, doporučuji, abychom se dívali na to, kam bude směrován kapitál, kam se bude pohybovat materielní základna společnosti. Jen tehdy budeme schopni odhadnout, jak se bude chovat to, co je nad touto  základnou a čehož součástí je také parlament a vláda. A žádný movitý knížepán, žádný novinář se slabostí pro ženské pohlaví a bez morálky, žádný šprt či poslušný panáček, nebudou těmi, kdo bude hybatelem této země, a kdo bude tedy určovat, kam se bude pohybovat na své pouti historií! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama