MARTINA PŘISTÁLA V ABSURDISTÁNU

4. března 2010 v 12:24 | GSchwarz
Ačkoliv je to trapné, zapilotovala si Martina jistě ne navigačním omylem zpět do Absurdistánu. Její přijetí již na letišti manifestovalo radost a uznání národa, tedy lidu, kterému Martina v mnohých případech vrátila jeho národní hrdost. Pražské impérium ale zůstalo neovlivněné. Pan Jirásek v on-line diskuzi se šikovně vyhnul otázkám "na tělo". Jen suše prohlásil, že postavení ledového okruhu naráží na podstatnou otázku jeho využití a připomněl pražskou Arénu (nyní myslím, že se jmenuje po kyslíku O2). Podle zdravého rozumu jde o nesrovnatelné pojmy. Megalomanská pražská Aréna je vybudovaná hlavně po komerční účely za mylného předpokladu, že Praha je kulturním centrem Evropy, nebo má alespoň výrazný význam v evropských kulturních akcích. Mnohem výstižnější by bylo srovnání s hokejovými stadióny. Nikdo nepochybuje o jejich nezbytnosti nejen v Krajských městech. Je to základní předpoklad, aby se u nás hokej hrál. Přitom ani nadbytek stadiónů není zárukou olympijské medaile, jak je vidět z našeho posledního, ale i předposledního olympijského vystoupení. Logicky lze říci, nebude-li u nás bruslařská rychlodráha, nebude ani rychlobruslení. Martina to sice zpochybnila, avšak jen svojí světovou výjimečností.
Tím jsme dospěli k druhé hluboké ráně, která se pokusila zkazit mi hrdost z Martinina úspěchu. Tou ranou bylo večerní vystoupení našeho pana prezidenta, profesora Klause. Na otázku redaktorky, udělí-li Sáblíkové nějaké vyznamenání, když si to přeje devadesát procent národa, se šibalsky usmál a prohlásil, že je na to ještě příliš mladá a co by pak mohla ještě dostat, až půjde do důchodu. Bylo mi jasné, že jako ekonom posuzuje atlety hlavně kvantitativně, podle roků a jak hodnotí deník MfDNES, podle významu medaile. Deník zařadil Sáblíkovou až za "naši Kateřinu". Z toho plyne: milá Katy, "daj-li nebo nedaj-li", spíš dříve než později máš medaili a trafiku v kapse, Sáblíková musí ještě dlouho čekat. V zásadě by mi to na rozdíl od stadiónu nevadilo, protože za ocenění si Martina halu nepostaví. Více mi vadí nedůslednost pana profesora. I bez přihlédnutí ke kvalitě medailí, donesla jich Martina do republiky co do počtu hned tři a to se našemu sportu již dávno nestalo. Martina udělala zásadní chybu, že medaile získala již ve dvaadvaceti letech, měla počkat do čtyřicítky, pak by byla podle našich kritérií mimořádná. A co je nejsmutnější, že regionální zájmy přehluší výjimečnost Martiny, kterou chápou a uznávají i její soupeřky.
Jo, Martino, přistála si v nesprávné zemi a je velkou tvojí chybou, že se pleteš do navigace létání, které zřejmě nerozumíš. Hlavně buď dále tak úspěšná, skromná a vlastenecká, prostý český člověk tě ctí a miluje, což je hodnotnější, než eventuální uznání z Habsburského hradu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama