PROHLÁŠENÍ PREMIÉRKY MERKELOVÉ

22. února 2010 v 18:31 | GSchwarz
Německá premiérka Angela Merkelová vydala u příležitosti svého znovuzvolení do čela CDU níže uvedené prohlášení. Uveřejňuji ho zde, neboť v několika větách jasně ilustruje program její strany. Nikdo nemůže pochybovat o konzervativním zaměření základních idejí, přece však klade jako jeden z hlavních důrazů svého prohlášení na sociálně solidární společnost. Bohužel my, kteří jsme od vytvoření našeho státu byli vždy více levicoví a komunismus jsme si zavedli demokratickou cestou ve volbách roku 1946 (o čemž se veřejně mlčí),nyní zavrhujeme veškeré sociální aspekty pod heslem "kdo není ten nejschopnější, nemá právo na důstojný život". Je také zajímavé, jaký důraz klade premiérka na lidskou důstojnost a duchovní svobodu každého člověka.
Cituji:

"Právě v dobách jakou je současnost je důležité se znovu a znovu ujišťovat o svých kořenech, hodnotách a základních přesvědčeních. Ve své politické práci se zasazuji o to, změnit vše, co nám v současnosti již nepomáhá a o uchování toho, co nám v posledních desetiletích pomohlo v cestě vpřed.
Svoboda. solidarita a spravedlnost - to jsou základní hodnoty CDU, odvozené z křesťanského obrazu člověka. Současně jsou i vodítkem pro mé jednání. Člověk se svojí nezadatelnou důstojností a jedinečností musí stát uprostřed politického zájmu. Jedná se o vybudování svobodného prostoru a současně solidárního státu. A o to se zasazuji.
Zde nacházíte moje návrhy a Ideje na vytvoření země možností, ve které každý může žít svobodně a bezpečně. Jedno je přitom jisté: společně se nám podaří vytvořit z Německa to nejlepší. Jsem o tom pevně přesvědčená. Máme k tomu potřebnou sílu." (Konec citátu)


Gerade in Zeiten wie diesen ist es wichtig, sich immer wieder seiner eigenen Wurzeln, Werte und grundlegender Überzeugungen zu vergewissern. In meiner politischen Arbeit setze ich mich dafür ein, dass wir verändern, was uns in der heutigen Zeit nicht mehr weiterhilft, und das bewahren, was uns in den letzten Jahrzehnten voran gebracht hat.
Freiheit, Solidarität und Gerechtigkeit - das sind die Grundwerte der CDU, die sich aus dem christlichen Menschenbild ableiten. Sie sind auch Richtschnur meines Handelns. Der Mensch mit seiner unveräußerlichen Würde und Einzigartigkeit muss im Mittelpunkt der Politik stehen. Es geht darum, Freiräume zu schaffen und zugleich ein solidarisches Gemeinwesen zu bauen. Dafür setze ich mich ein.
Hier finden Sie meine Vorschläge und Ideen für ein Land der Chancen, in dem jeder frei und sicher leben kann. Eines steht dabei fest: Gemeinsam wird es uns gelingen, das Beste aus Deutschland zu machen. Ich bin fest davon überzeugt: Wir haben die Kraft dazu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama